ceturtdiena, 2008. gada 15. maijs

Sport 1

Mača rezultāts tika atklāts jau 37. sekundē, kad savus desmitos vārtus šī gada pasaules čempionātā guva Kanādas izlases uzbrucējs Denijs Hītlijs. Šķita, ka kanādieši uzsāks pamatīgu pretinieka vārtu iekarošanu, tomēr nekā. Norvēģija izturēja pirmo šoku un sāka demonstrēt patiešām atzīstamu sniegumu. Pirmās trešdaļas astotajā minūtē norvēģi ar savu aktīvo spēli piespieda Kanādu pārkāpt noteikumus un nopelnīja skaitlisko vairākumu, kuru realizēja Mortens Asks – 1:1. Pēc šāda notikumu pavērsiena Kanāda palielināja tempu, un tagad noraidījumus pelnīja jau norvēģi. Kanāda to nepiedeva un mača 12. minūtē Raiens Geclafs skaitlisko vairākumu pārvērta vārtu guvumā – 2:1. Līdz pirmās trešdaļas izskaņai abas komandas apmainījās ar pāris noraidījumiem, tomēr rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas sākumā Kanāda sāka spēlēt pavirši un vismaz domās šo maču jau bija uzvarējusi. Norvēģija to lieliski saprata un sodīja savu pretinieku – otrās trešdaļas sestajā minūtē pēc Matiasa Olimba metiena rezultāts vēlreiz kļuva neizšķirts 2:2. Ar šādu spēles raksturu apmierināts nebija neviens Kanādas izlases spēlētājs, pat Halifaksas "Metro Centre" sanākušie skatītāji ar svilpieniem un ūjināšanu pieprasīja savu mīluļu snieguma uzlabošanu. Kanādieši to sadzirdēja un ieslēdza otro ātrumu. Sešu minūšu laikā Kanāda guva trīs vārtus (divus no tiem vairākumā) un pēc otrās trešdaļas rezultāts jau raksturoja abu komandu īsto spēku – 5:2 Kanādas izlases labā.